İçeriğe geç
+90 505 506 38 10 WhatsApp

Taahhüt Öncesi Dondurma — Aile konutu şerhi

Taahhüt Öncesi Dondurma — Aile konutu şerhi — Nihai imza veya iadesiz ödeme öncesinde kabul edilen belge, kısıtlama ve hak listesini tarih itibarıyla dondurun. Sonraki değişiklik incelemeyi yeniden açmalıdır. Aile Konutu Şerhi aile konutunu koruyan bir kayıttır.

Yazar / inceleyen: JUANA Real Estate Son inceleme: 2026-08-20
Taahhüt Öncesi Dondurma — Aile konutu şerhi

Taahhüt Öncesi Dondurma — Aile konutu şerhi

Birincil resmî kanıt

Nihai imza veya iadesiz ödeme öncesinde kabul edilen belge, kısıtlama ve hak listesini tarih itibarıyla dondurun. Sonraki değişiklik incelemeyi yeniden açmalıdır. Aile Konutu Şerhi aile konutunu koruyan bir kayıttır. Şerhin sicilde bulunup bulunmadığını ve gerektiğinde kayıtlı taşınmazın fiili aile konutuyla eşleşmesini doğrulayın; eski kayıt örneğine güvenmeyin. TKGM işlemlerinde yerleşim yeri ve medeni hal belgeleri aranabilir; ada/parsel ile ikamet verisinin eşleştirilmesi için belediye, kadastro veya diğer kurumlardan destekleyici belge gerekebilir. Taahhüt öncesi güncel sicili yeniden kontrol edin. İade edilmeyen bir taahhütten önce, kararda kullanılan tarihli kanıtı sabitleyin ve imza veya ödeme öncesinde değişebilecek her unsuru yenileyin.

Temel doğrulama noktaları

Aile Konutu Şerhi aile konutunu koruyan bir kayıttır. Şerhin sicilde bulunup bulunmadığını ve gerektiğinde kayıtlı taşınmazın fiili aile konutuyla eşleşmesini doğrulayın; eski kayıt örneğine güvenmeyin. Nihai imza veya iadesiz ödeme öncesinde kabul edilen belge, kısıtlama ve hak listesini tarih itibarıyla dondurun. Sonraki değişiklik incelemeyi yeniden açmalıdır.

Belge ve kimlik eşleştirmesi

TKGM işlemlerinde yerleşim yeri ve medeni hal belgeleri aranabilir; ada/parsel ile ikamet verisinin eşleştirilmesi için belediye, kadastro veya diğer kurumlardan destekleyici belge gerekebilir. Taahhüt öncesi güncel sicili yeniden kontrol edin. Nihai imza veya iadesiz ödeme öncesinde kabul edilen belge, kısıtlama ve hak listesini tarih itibarıyla dondurun. Sonraki değişiklik incelemeyi yeniden açmalıdır.

Zamanlama ve değişiklik riski

“Taahhüt Öncesi Dondurma — Aile konutu şerhi” kapsamında Yabancı alıcı işlemlerinde TKGM; kimlik bilgileri, binalar için deprem sigortası ve uygulanabildiği durumlarda döviz alım belgesi gibi işlem belgelerini listeler.

Kontrolün tamamlanma ölçütü

“Taahhüt Öncesi Dondurma — Aile konutu şerhi” kapsamında Satıcının gönderdiği görüntüyle yetinmeyin. Kayıt veya hakkı erişilebilir resmi kanaldan yeniden doğrulayın; numara, tarih, kapsam ve yetkili tarafı karşılaştırın. Aile Konutu Şerhi aile konutunu koruyan bir kayıttır. Şerhin sicilde bulunup bulunmadığını ve gerektiğinde kayıtlı taşınmazın fiili aile konutuyla eşleşmesini doğrulayın; eski kayıt örneğine güvenmeyin. TKGM işlemlerinde yerleşim yeri ve medeni hal belgeleri aranabilir; ada/parsel ile ikamet verisinin eşleştirilmesi için belediye, kadastro veya diğer kurumlardan destekleyici belge gerekebilir. Taahhüt öncesi güncel sicili yeniden kontrol edin.

“Taahhüt Öncesi Dondurma — Aile konutu şerhi” kapsamında Bu kontrolde hangi resmî kanıt esas alınmalıdır?

“Taahhüt Öncesi Dondurma — Aile konutu şerhi” kapsamında Birden fazla sürüm varsa yalnız tarihe bakarak en yenisini geçerli saymayın. İşlem numarası, düzenleyen makam, taşınmaz bilgileri ve bağlı sicil kaydını karşılaştırın. Aile Konutu Şerhi aile konutunu koruyan bir kayıttır. Şerhin sicilde bulunup bulunmadığını ve gerektiğinde kayıtlı taşınmazın fiili aile konutuyla eşleşmesini doğrulayın; eski kayıt örneğine güvenmeyin. TKGM işlemlerinde yerleşim yeri ve medeni hal belgeleri aranabilir; ada/parsel ile ikamet verisinin eşleştirilmesi için belediye, kadastro veya diğer kurumlardan destekleyici belge gerekebilir. Taahhüt öncesi güncel sicili yeniden kontrol edin.

“Taahhüt Öncesi Dondurma — Aile konutu şerhi” kapsamında İşlem dosyasında hangi ayrıntılar birbiriyle uyuşmalıdır?

“Taahhüt Öncesi Dondurma — Aile konutu şerhi” kapsamında Her kısıtlama veya hakkı ölçülebilir mali sonuca çevirin: terkin/düzeltme maliyeti, finansman gecikmesi, kullanım kaybı, uyuşmazlık riski veya yeniden satış etkisi. Aile Konutu Şerhi aile konutunu koruyan bir kayıttır. Şerhin sicilde bulunup bulunmadığını ve gerektiğinde kayıtlı taşınmazın fiili aile konutuyla eşleşmesini doğrulayın; eski kayıt örneğine güvenmeyin. TKGM işlemlerinde yerleşim yeri ve medeni hal belgeleri aranabilir; ada/parsel ile ikamet verisinin eşleştirilmesi için belediye, kadastro veya diğer kurumlardan destekleyici belge gerekebilir. Taahhüt öncesi güncel sicili yeniden kontrol edin.

“Taahhüt Öncesi Dondurma — Aile konutu şerhi” kapsamında Hangi uyumsuzluk ek doğrulama gerektirir?

“Taahhüt Öncesi Dondurma — Aile konutu şerhi” kapsamında Aile Konutu Şerhi aile konutunu koruyan bir kayıttır. Şerhin sicilde bulunup bulunmadığını ve gerektiğinde kayıtlı taşınmazın fiili aile konutuyla eşleşmesini doğrulayın; eski kayıt örneğine güvenmeyin. Satıcının gönderdiği görüntüyle yetinmeyin. Kayıt veya hakkı erişilebilir resmi kanaldan yeniden doğrulayın; numara, tarih, kapsam ve yetkili tarafı karşılaştırın. İade edilmeyen bir taahhütten önce, kararda kullanılan tarihli kanıtı sabitleyin ve imza veya ödeme öncesinde değişebilecek her unsuru yenileyin.

Birincil resmî kaynaklar

Sık sorulan sorular

mali etki hesaplanırken aile konutu şerhi için hangi belge alanları veya hukuki ayrıntılar en önemlidir?

Nihai imza veya iadesiz ödeme öncesinde kabul edilen belge, kısıtlama ve hak listesini tarih itibarıyla dondurun. Sonraki değişiklik incelemeyi yeniden açmalıdır. Aile Konutu Şerhi aile konutunu koruyan bir kayıttır. Şerhin sicilde bulunup bulunmadığını ve gerektiğinde kayıtlı taşınmazın fiili aile konutuyla eşleşmesini doğrulayın; eski kayıt örneğine güvenmeyin. TKGM işlemlerinde yerleşim yeri ve medeni hal belgeleri aranabilir; ada/parsel ile ikamet verisinin eşleştirilmesi için belediye, kadastro veya diğer kurumlardan destekleyici belge gerekebilir. Taahhüt öncesi güncel sicili yeniden kontrol edin. İade edilmeyen bir taahhütten önce, kararda kullanılan tarihli kanıtı sabitleyin ve imza veya ödeme öncesinde değişebilecek her unsuru yenileyin.

mali etki hesaplanırken aile konutu şerhi hakkında hangi resmî bilgi doğrulanmalıdır?

Aile Konutu Şerhi aile konutunu koruyan bir kayıttır. Şerhin sicilde bulunup bulunmadığını ve gerektiğinde kayıtlı taşınmazın fiili aile konutuyla eşleşmesini doğrulayın; eski kayıt örneğine güvenmeyin. Nihai imza veya iadesiz ödeme öncesinde kabul edilen belge, kısıtlama ve hak listesini tarih itibarıyla dondurun. Sonraki değişiklik incelemeyi yeniden açmalıdır.

mali etki hesaplanırken aile konutu şerhi konusunda ne yanlış gidebilir ve hangi kanıt sorunu çözer?

TKGM işlemlerinde yerleşim yeri ve medeni hal belgeleri aranabilir; ada/parsel ile ikamet verisinin eşleştirilmesi için belediye, kadastro veya diğer kurumlardan destekleyici belge gerekebilir. Taahhüt öncesi güncel sicili yeniden kontrol edin. Nihai imza veya iadesiz ödeme öncesinde kabul edilen belge, kısıtlama ve hak listesini tarih itibarıyla dondurun. Sonraki değişiklik incelemeyi yeniden açmalıdır.

“Taahhüt Öncesi Dondurma — Aile konutu şerhi” kapsamında “Konuya ilişkin doğrulanmış bilgiler” bölümü neyi açıklar?

Yabancı alıcı işlemlerinde TKGM; kimlik bilgileri, binalar için deprem sigortası ve uygulanabildiği durumlarda döviz alım belgesi gibi işlem belgelerini listeler.

“Taahhüt Öncesi Dondurma — Aile konutu şerhi” kapsamında Bu kontrol ne zaman tamamlanmış sayılır?

“Taahhüt Öncesi Dondurma — Aile konutu şerhi” kapsamında Satıcının gönderdiği görüntüyle yetinmeyin. Kayıt veya hakkı erişilebilir resmi kanaldan yeniden doğrulayın; numara, tarih, kapsam ve yetkili tarafı karşılaştırın. Aile Konutu Şerhi aile konutunu koruyan bir kayıttır. Şerhin sicilde bulunup bulunmadığını ve gerektiğinde kayıtlı taşınmazın fiili aile konutuyla eşleşmesini doğrulayın; eski kayıt örneğine güvenmeyin. TKGM işlemlerinde yerleşim yeri ve medeni hal belgeleri aranabilir; ada/parsel ile ikamet verisinin eşleştirilmesi için belediye, kadastro veya diğer kurumlardan destekleyici belge gerekebilir. Taahhüt öncesi güncel sicili yeniden kontrol edin.

Kaynaklar

İlgili içerik

Gayrimenkul Akademisi
JUANA Akıllı Site AjanıJUANA genel bölümlerini, sayfalarını ve içeriklerini bilir
Danışmanımız sizinle iletişime geçsin mi?
Ajan yalnızca sitenin genel içeriğinde arama yapar. Hizmeti geliştirmek için sohbet ve gezinme verileri saklanabilir; özel yönetim/müşteri verileri ziyaretçilere gösterilmez.